Центр творчості у вирі фестивальних подій

Літературний дитячий фестиваль «Диво край», посіяний на землі Рівненській, укорінився, визрів і розквітнув у травні для всіх, хто читав, читає і буде читати.

Книга – одне з найбільших див, створених людиною. Щоб не втратити його серед технічного середовища, саме час усім долучатися до створення див.

«Жива казка», «Книжкове Рівне», «Казковий гопак»… Так згідно назв фестивальних подій виглядало усе наше місто з 16 по 19 травня 2013 року, в якому ожили літературні персонажі, а діти і письменники творили разом.

Задумали фестиваль науковці-літератори Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. В Рівному філологічним симпозіумом опікувалася викладач МЕГУ Лілія Овдійчук, над дитячою програмою чаклували письменник Сергій Гридін та письменник, організатор творчих проектів для дітей Євгенія Пірог (Казкарка Джінні).

1 Охоче долучилися до підготовки і проведення фестивальних заходів творчі педагоги та гуртківці Рівненського міського центру творчості учнівської молоді. Активними учасниками стали вихованці гуртка «Рукописна книжечка», керівник – Олександр Кузьмич, які долучилися до відродження давнього ремесла книгодрукування, навчаються виконувати рукописні тексти та ілюструвати їх, популяризують книгу як мистецький твір.

2На «Виставці артбуків» в бібліотеці Рівненського Палацу дітей та молоді основу композиції склали роботи вихованців, що займаються в гуртку «Рукописна книжечка». Олександр Юрійович презентував роботу гуртка, а гуртківці Телиця Катерина, Чехомська Оленка, Сечкар Уляна презентували власні рукописні книжечки. Коли дитина стає автором, вона починає краще розуміти книгу, її суть і процес творення», – зауважила Є.Пірог.

317 травня за сприяння книгозбірні РОДБ та Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України відбулась читацька конференція «Краще. Сучасне. Дитяче» за участі письменників, видавців, бібліотекарів, педагогів, батьків, школярів та юних літераторів. Осіпова Настя, вихованка гуртка «Рукописна книжечка», презентувала дві свої рукописні роботи «Як песик вивчав кольори» та «Свої закони». Юну майстриню привітали гучними оплесками, у винагороду їй дісталася книга за власним вибором: на згадку про виступи організатори презентували дітям подарунки «Видавництва Старого Лева» – сучасні, кращі, дитячі книжки.

4Впродовж дитячих читань в Мак Дональдсі діти збирали книжки для книжкових шпаківень і за кожну подаровану книжку отримували …гроші! Ці гроші – особливі, мають назву «Читайлик ДивоРівне». Отримували їх також за виразне читання чи гарну розповідь про книжку або автора. «Придбати» за читайлики можна було дитячі журнали «Стежка», «Професор Крейд», «Малятко» та «Жирафа Рафа», які партнери Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» презентували для такої читацької акції.

5

Юні учасники зустрічей власноруч вчилися робити «грошовий відбиток» на спеціальній афіші фестивалю, аби поважно засвідчити участь та залишити автограф на згадку, щоб майбутні письменники, драматурги або поети відчули радість від «письменницької долі» – автограф-сесій. Штамп для друку виготовив Кузьмич Олександр Юрійович, а гуртківці з «Рукописної книжки» видрукували «читацькі гроші». Радість юних читайликів, що на святі долучилися до штампування, безмежна! Діти дякували майстрам рукотворних книжкових див.

6

Петро та Юрій Котовичі, вихованці філіалу «Ровесник» РМЦТУМ (вул. Князя Романа, 1), разом із татом Юрієм Миколайовичем виготовили книжкову шпаківню – стилізовану поличку для друкованих видань. Долучилися й вихованці гуртка «Художній дизайн» під керівництвом Яновської Лесі Андріївни барвисто розмалювали казковий будиночок для книг. Діти відтворили три стихії – землю, воду, повітря. Відповідно на кожній стороні книжкової шпаківні відтворено мешканців стихій. На одній – чудові польові квіти, символ квітучих ланів України, інша передає красу пташиного польоту над розкішними деревами, на третій стороні – неповторна краса казкового підводного царства. Дах казкового будиночку «накрито» веселкою, щоб затишно було книжковим «мешканцям» і милувало око юних читачів.

Фестиваль згуртував творчі сили міста, показав базові дитячі проекти та осередки, які невпинно працюють над розвитком мистецьких здібностей дітей в Рівному. Серед них гідне місце тримає Міський центр творчості учнівської молоді.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *